Behringer Bass Chorus BCH100

22. ledna 2007 v 17:28 | Petricek
Máme zde další efekt, kterým firma Behringer potěší ucho a hlavně věčně prázdnou kapsu baskytaristů. Chorus se řadí vedle oktáveru, automatického kvákadla a samozřejmě kompresoru mezi nejpoužívanější baskytarové krabičky. Jeho funkce při modulaci zvuku je notoricky známá. Pomocí mírného rozladění a zpoždění původního signálu docílíme plnějšího, širšího zvuku. Behringerovská řada nástrojových efektů se vyznačuje jednotným vnějším designem, krabičky jsou od sebe odlišeny barevně. Jejich součástí není adaptér; lze je samozřejmě napájet klasickou "devítivoltovkou". Má výtka směřuje k tvůrci manuálu, který se o způsobu výměny baterie vůbec nezmiňuje. Pokud jste se tak jako já domnívali, že přístup k baterii bude přes spodní víko efektu, jste na omylu. Musí se zatlačit z obou stran na osičky, na kterých je ukotvena horní spínací část efektu, po jejím odejmutí nalezneme v prostoru pod ní místo pro baterii. Chvíli trvá než na to člověk sám přijde.

Co se týče ovládacích prvků, tak zde máme: Level - ovládající hlasitost efektu, Shape - ovladač subbasových frekvencí, Rate - pro kontrolu nad rychlostí průběhu efektu a posledním knobem řídíme Depth - hloubku či šíři.
Efekt disponuje dvěmi výstupy. Výstup A je pro zmodulovaný zvuk, výstup B je původní čistý zvuk. Výstupy lze zapojit současně do sterea. Pro většinu basistů bude využití pouze mono módu při běžném koncertování naprosto dostačující.
BCH100 nabízí dostatečné možnosti nastavení od jemného rozladění (rozšíření zvuku) třeba pro slap či sóla, přes masivně vibrující rotující zvuk, připomínající trochu leslie box, až po výživný chorus, tak jak jej známe z různých nahrávek. Vzpomeňme třeba basovou linku v Come As You Are od Nirvany. Samozřejmě ne do všech skladeb se chorus jako takový hodí, zejména jeho použitím v rychlých, zvukově bohatých pasáží skladeb docílíme spíše bahnitého a nečitelného zvuku, takže i zde platí dvojnásob "všeho s mírou".
V extrémním nastavení efektu, čili ovladače Depth a Rate úplně doprava, je zvuk již prakticky nepoužitelný, evokující scenérii přistání partičky malých zelených ufonů na matičku Zemi.
Závěrečný verdikt nad tímto produktem, je i přes pár drobných výhrad k manuálu a "plastovosti" vyhotovení krabičky velmi pozitivní. Pokud jste tak jako já doposud váhali, zda chorus najde ve vaší zvukové výbavě uplatnění, tak teď již nemusíte. Za výtečnou cenu něco málo přes 700 Kč získáte praktický a flexibilní efekt, kterým rozšíříte rejstřík vašich zvuků o pár dalších barev.
Doporučená cena je 814 Kč.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 friv 4 friv 4 | E-mail | Web | 27. srpna 2014 v 7:04 | Reagovat

S tím, co může být poskytnuta těm, kteří potřebují a věřím, že vaše webové stránky je dobrá.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama